Išmanus laikrodis
Išmanus laikrodis (smartwatch) - tai pagrindines įprasto laikrodžio savybes išlaikęs (laikas, data, chronometras ir kt.) ir perėmęs didelę dalį išmaniojo telefono funkcijų bei galimybių.
Dažniausi išmaniojo laikrodžio naudojimo tikslai:
Išmanus laikrodis sportui
Vienas dažniausių išmaniojo laikrodžių pasirinkimo tikslų, kai norima sekti savo organizmo svarbiausius rodiklius, intensyviai sportuojant. Dažniausiai šiuose laikrodžiuose būna įmontuotas GPS, leidžiantis tiksliai apskaičiuoti įveiktą atstumą (bėgant, einant, plaukiant, kopiant ir kt.), aktualus atsparumas vandeniui, įvairūs sporto režimai, ilgas baterijos naudojimo laikas, orų pokyčiai, aukščio matavimas, kompasas ir, žinoma, kitos pagrindinės funkcijos: žingsniamatis, chronometras, kalorijų skaičiavimas ir t.t.
Naujausios technologijos leidžia išmaniąjame laikrodyje priimti skambučius ir skambinti, klausytis muzikos internetu neturint šalia mobilaus telefono. Tokie laikrodžiai turi eSIM technologiją, kuri leidžia išmaniam laikrodžiui veikti kaip atskiram įrenginiui. Tai itin aktualu sportuojant, kai nesinori mobilaus telefono turėti su savimi.
Sportiniai išmanieji laikrodžiai išsiskiria savo dizainu, paprastai šie laikrodžiai būna didesni; su mygtukais šonuose, kad būtų galima lengviau ir greičiau valdyti; labiau tinkantys prie sportinės ar laisvalaikio aprangos.
Populiariausi sportinių laikrodžių kategorijoje yra Gamin laikrodžiai, Fitbit laikrodžiai ir Fitbit išmanios apyrankės.
Išmanus laikrodis aktyviam gyvenimui ir laisvalaikiui
Tai didžiausią išmaniųjų laikrodžių naudotojų dalį atitinkanti kategorija. Šie laikrodžiai turi tiek aktyviam gyvenimui, tiek laisvalaikiui reikalingą funkcionalumą: laikas, kalendorius, SMS ir skambučių pranešimai, kiti telefono pranešimai, orų prognozės, žingsniamatis, miego stebėjimas ir pan. Šių išmanių laikrodžių naudotojai nori jausti gyvenimo ritmą ir mėgautis išmaniosiomis technologijomis. Dauguma gamintojų siūlo itin platų šios kategorijos išmaniųjų laikrodžių asortimentą: Samsung laikrodžiai, Apple laikrodžiai, Xiaomi laikrodžiai, Huawei laikrodžiai ir kt.
Stilingas išmanus laikrodis
Tai atskira kategorija laikrodžių, kurių naudotojai nori turėti gražų ir stilingą aksesuarą ant riešo. Dažniausiai ieškoma paprasto mechaninio laikrodžio dizainą atitinkančių išmaniųjų laikrodžių, kurie tiktų tiek prie oficialios, tiek ir prie laisvalaikio aprangos. Iš pirmo žvilgsnio šie laikrodžiai atrodo skirti paros laikui parodyti, tačiau pažvelgus ar prilietus ekraną, jie virsta išmaniaisiais laikrodžiais su daugybe funkcijų.
Išmanus laikrodis vaikui
Šiuolaikinis vaikas moka naudotis ir domisi išmaniosiomis technologijomis. Ne išimtis yra išmanusis laikrodis, kuris ne tik stilingai atrodo ant rankos, bet ir turi vaiko poreikiams pritaikytas pagrindines funkcijas: laikas, fizinio aktyvumo stebėjimas, miego stebėjimas, žadintuvas ir, žinoma, keletas žaidimų. Priklausomai nuo pasirinkto gamintojo, išmanieji laikrodžiai naudojami ir vaikų apsaugai, t.y. kai mažiesiems tėvai dar nenori pirkti išmaniojo telefono, bet nori žinoti, ar vaikas saugiau nuėjo į mokyklą ir gįžo iš jos (sekimo funkcija), reikalui esant pasinaudoti skambinimo ir skambučio priėmimo funkcija (laikrodžiai su SIM ar eSIM technologija).
Į ką atkreipti dėmesį, renkantis išmanųjų laikrodį?
-
Išmaniojo laikrodžio naudojimo paskirtis. Prieš renkantis išmanųjų laikrodį, pirmiausiai rekomenduojama susidaryti sąrašą funkcijų, kurios jums bus reikalingos. Kuo didesnis išmanaus laikrodžio funkcionalumas, tuo įrenginys bus brangesnis.
Pavyzdžiui, jūs mėgstate bėgioti ir nenorite su savimi pasiimti mobilaus telefono, tokiu atveju reikėtų rinktis iš eSIM funkciją turinčių telefonų; arba dažnai būnate prie vandens telkinių, mėgstate plaukti ar maudytis, tuomet jums reikėtų atkreipti dėmesį į vandeniui atsparius išmaniuosius laikrodžius; galbūt be pagrindinių laikrodžio funkcijų, jums reikia priimti skambučius ar paskambinti.
-
Išmanaus laikrodžio suderinamumas. Ar išmanusis laikrodis suderinamas su jūsų mobilaus telefono operacine sistema (iOS, Android)? Tai svarbus parametras norint pasinaudoti visomis išmaniojo laikrodžio galimybėmis. Daugelis vartotojų renkasi to paties gamintojo išmanųjį laikrodį ir telefoną, kadangi tokiu būdu yra užtrinti, jog įrenginiai yra suderinami. Vistik jei nusprendėte pirkti kito gamintojo laikrodį (pvz.: Garmin, Fitbit ar kt.), būtinai atkreipkite dėmesį į įrenginio suderinamumą.
-
Baterijos naudojimo laikas - aktualus parametras tiems, kurie nenori kiekvieną dieną įkrauti savo išmanaus laikrodžio. Naujausi laikrodžių modeliai pasižymi ilgesniu baterijos veikimo laiku (iki 60 val. ir ilgiau), priklausomai nuo išmaniojo laikrodžio naudojimo įpročių. Kai kurie gamintojai gali pasiūlyti išmanius laikrodžius, kurių baterijos tarnavimo laikas yra ir iki 120 val. (pvz.: Garmin smartwatch VIVOMOVE)
Išmanus laikrodis yra kasdien nešioti tinkamas aksesuaras ir naudingas asistentas (telefono pranešimai, fizinio aktyvumo stebėjimas ir kt. funkcijos). Taip pat išmanus laikrodis yra puiki ir dažnai pasirenkama dovana šeimos nariui ir artimajam.
Išmanioji apyrankė
Išmanioji apyrankė (fitness tracker) sukurta aktyviai sportuojanties ar nuolatinę savo fizinę būklę norintiems sekti žmonėms. Skirtingai nei išmanūs laikrodžiai, išmanios apyrankės turi ženkliai mažiau funkcijų, tačiau visos jos yra orientuotos į žmogaus fizinio aktyvumo rodiklių matavimą: žingsniamatis, širdies ritmas, kalorijų skaičiavimas, miego stebėjimas, laikmatis ir kt.
Kiti išmanios apyrankės privalumai - dažnai išmanios apyrankės yra mažesnės ir siauresnės, taigi patogesnės dėvėti po ilgarankoviais drabužiais ir mažiau pastebimos. Taip pat geras pasirinkimas tiems, kurie mėgsta įrenginius naudoti pagal savo tiesioginę paskirtį - sportui: matuoti nueitus kilomentrus ar žingsnius ir kt.
Išmani apyrankė yra dažnas senjorų pasirinkimas dėl mažesnio, bet pakankamo funkcionalumo ir organizmo fizinės būklės stebėsenos. Turite mamą, tėtį, močiutę ar senelį, kurie mėgsta pasivaiksčioti sparčiu žingsniu ar su šiaurietiškomis lazdomis? - išmanioji apyrankė gali būti puiki dovana.