Prekių katalogas

4K ir 8K raiškos televizoriai. Ką reikia apie juos žinoti?

4K ir 8K raiškos televizoriai. Ką reikia apie juos žinoti?

Šiuo metu rinkoje galima rasti itin didelės raiškos televizorius: 4K ir 8K. Kuo ypatingi šie televizoriai ir kuo jie skiriasi nuo Ultra HD?

Kas yra 4K raiškos televizorius?

Tai keturis kartus detalesnės raiškos nei didelės raiškos (Full HD) televizorius, taigi ir rodomas vaizdas bus geresnis bei įspūdingesnis. Šiuo metu tai yra plačiausiai prieinami ir populiarūs televizoriai rinkoje.
Šie televizoriai yra priskiriami Ultra HD raiškos televizoriams, taigi jei prie televizoriaus techninių specifikacijų rasite parašyta Ultra HD, UHD, 4K Ultra HD – visai tai nurodo tą patį. Tai televizorius, kurio skiriamoji geba yra 3840x2160 pikselių, iš viso daugiau nei 8 mln. pikselių, o tai keturis kartus daugiau nei Full HD (1920x1080).

 

Kuo ypatingas 4K televizorius?

Žiūrėdami 4K raiškos televizorių matysite viską krištolo skaidrumu ir visas smulkiausias detales. Tai toks detalumo ir gylio lygis, kurio HD televizoriai tiesiog negali perteikti, žiūrint 4K raiškos vaizdą kartais tai beveik atrodo kaip 3D.

Visi didieji televizorių gamintojai, tokie kaip Samsung, Panasonic, LG ir Sony turi didelį 4K televizorių asortimentą – nuo ​​paprasčiausių iki itin brangių modelių.
Dažniausiai 4K televizoriai yra didelio ekrano modeliai, kurių įstrižainė yra 40 colių ar daugiau. Taip yra todėl, kad norint iš tikrųjų įvertinti aukštesnę vaizdo kokybę, reikia žiūrėti jį per didelį televizorių, nes mažame ekrane ją pamatyti sunkiau.

Kur galima rasti 4K turinį?

Tai pakankamai svarbus klausimas, perkant televizorių su itin didele raiška. Ar turėsite galimybę pamatyti 4K raiškos teikiamus privalumus?
Transliuojamoje televizijoje tokių vaizdų dar negalima pamatyti (rodoma standartine ar HD raiška), tačiau daug 4K turinio galite pamatyti per internetu teikiamas paslaugas: Netflix, Amazon Video, YouTube ir kt. Tiesa, reikia turėti omenyje, jog mėgautis turinio kokybe, jums reikės bent 15 Mpbs interneto greičio (idealiu atveju 20 Mbps ar daugiau).

  

Kas yra 8K televizorius?

8K televizorius turi keturis kartus daugiau pikselių nei 4K televizorius. 8K televizoriaus skiriamoji geba yra 7680x4320, iš viso 33 177 600 pikselių. Šis didžiulis pikselių skaičius reiškia, kad 8K televizorius gali rodyti neįtikėtinai ryškius vaizdus, ​​​​kurie rodo dar daugiau detalių, nei 4K televizorius.

 

Ką galite žiūrėti 8K raiška?

Šiuo metu susiduriame su problema, jog beveik nėra 8K turinio. Tiesa, YouTube ir Vimeo yra pirmosios platformos techniškai pasiruošusios rodyti tokios raiškos turinį.
Vistik tai nėra utopija, kadangi turinį kuriančios įmonės vejasi TV technologijas. Taip įvyko su 4K raiškos turiniu. Netflix prireikė tik trejų metų nuo tada, kai buvo plačiai vartotojams prieinami 4K televizoriai, kad kai kurios programos būtų pradėtos rodyti Ultra HD formatu. Dabar daugumoje internetu perduodamų paslaugų galima žiūrėti daug 4K filmų ir laidų. Taigi ateitis aiški, tai tik laiko klausimas, kada bus prieinamas 8K turinys. Ir žinoma, bus reikalingas dar didesnis interneto srautas.

 

 

4K ir 8K raiškos televizoriai Tviranga.lt e-parduotuvėje.